Vannak bizony kevésbé kedves növények, amelyek nem szeretik, ha közelébe mennek az emberek. Mi még felnőttek csak- csak óvatosabbak vagyunk, de sajnos sokszor a gyerekeket bántják!
Csalán
Talán ez az egyik fő csípő, maró növényünk, amelybe a legkellemetlenebb belenyúlni, beleesni. Ha megtörtént a baj, akkor így csillapíthatod a fájdalmat:
- alkoholos vattával mosd át a csípést és dörzsöld be a sérült felületet.
- egy-két teáskanálnyi szódabikarbónát keverj össze vízzel, így krémes lesz, s ezzel kend be a csaláncsípést.
- csak pozitívan, gondolj arra, hogy milyen jó hatásai vannak a csalánnak, s ha ezt elfogadod és tudatosítod, máris csökkenni fog a fájdalom. Ugyanezen a gondolatmeneten érdemes a gyerekeket akár meg is dicsérni, ha véletlenül csalánba nyúltak. Mesélj a csalánról, hogy mi mindenre jó. Legyen a gyerek hős, aki még ezt is kibírja! Szerencsére a csaláncsípés fájdalma hamar elmúlik!
Méhecske, darázs
A kis zümmögők már lassan ébredeznek, s ha nem figyeltek oda, vagy a gyerekek, akkor hamar meg van a baj.
- elsőként mindig a fullánkot vedd ki!
- a szúrt területet érdemes beborogatni ecetes vízzel, ez csökkenti a gyulladást
- kiváló homeopátiás szerek vannak, amelyek segítségével hamarább elmúlik a csípés. Ilyenek: staphysagria, apis, ledum. Ezeknek a használatáról kérd ki orvosod, vagy gyógyszerészed véleményét.
Tüskék
Sokszor a tüskék is csúnya sebeket hagynak maguk után. Fontos szabályok a tüskéknél!
- Mindig távolítsd el!
- Tudd, hogy mi szúrt meg!
- Tisztítsd ki a szúrt seb helyét!
Érdemes tudnod, hogy a rózsa vagy épp az akác tüskéi okozta sebek nagyon fájdalmasak. Ennek oka, hogy a növény egyéb mérgező anyagokat is tartalmaz! Ezért is fontos, hogy rögtön vedd ki a tüskét!
Ha komolyabb csípés, vagy szúrás okozta sebed lesz, s nehezen gyógyul, akkor mindenképp keresd fel az orvost, vagy a sebészetet!
No comments yet.